Knihy plné emocí
Rebelky z Oxfordu – Jak ulovit boháče
Hattie Greenfieldová má plné zuby svého příliš chráněného života a její studium umění na Oxfordu neprobíhá tak, jak si představovala. Pustí se proto do malého dobrodružství, které neskončí dobře – u oltáře se zasmušilým Skotem Lucianem Blackstonem. Přijde na to, že může získat vše, pokud bude ochotná dát všanc své srdce? Více >
O knize
Hattie Greenfieldová, dědička bankovního impéria, chtěla v životě „jen“ tři věci – získat uznání v uměleckých kruzích, bít se za správnou věc a provdat se za skutečného džentlmena.
Jenže se z donucení ocitla před oltářem s přitažlivým, ale zasmušilým finančníkem Lucianem Blackstonem, jehož temná minulost a bezohledné obchodní praktiky nahánějí britské šlechtě strach.
Lucian Blackstone se sám vypracoval a získal obrovské bohatství, jediné, co mu chybí, je společenské postavení. A tak když mu do klína spadne dcera jeho obchodního soka, neváhá a chopí se příležitosti, aby mohl uvést do pohybu své dlouho utajované plány.
Svatební cesta do Skotska však ukáže celou situaci v jiném světle. Hattie pomalu poznává Lucianovo pravé já a uvědomuje si, že oba můžou získat všechno – pokud jsou připraveni ztratit svá srdce
Recenze
„Evie Dunmore je můj nový objev. Její série Rebelky z Oxfordu je jednoduše výjimečná.“
Julia Quinnová, autorka bestsellerové série Bridgertonovi
„Evie Dunmore je v USA nejprodávanější autorkou historických románů pro ženy. Její další romantický příběh nás přenáší do Londýna roku 1880, kdy je bohatá dědička Hattie (nadšená umělkyně a zároveň aktivní bojovnice za práva žen) nepěknou fintou donucena do manželství s na první pohled nepříjemným obchodníkem Lucianem. Jde o bezesporu zajímavý nápad, v době, kdy tyto ženy bojovaly za svá práva, ukázat to, jak málo stačí k jejich diskreditaci, která vede k nucenému sňatku. Nebyla jsem si delší dobu jistá, jak to půjde ruku v ruce s emancipovanými myšlenkami autorky, ale mile mě překvapilo, jak dokázala skandál ukočírovat a ukázat třeba zase jinou tvář lásky. Evie Dunmore nám přinesla Rebelky z Oxfordu a osvěžila naše emancipované dny vzpomínáním na dobu, kdy ženy o svá práva aktivně usilovaly a nemohly se věnovat tomu, co je zajímalo. Zajímá mě, kam nás její příběhy povedou dále, neboť je pořád co prozkoumávat a tato doba je považována za mimořádnou, navíc, milostné příběhy potřebujeme neustále.“
Čtenářská recenze na: www.kultura21.cz